Vestuvių dekoravimas – 7 priežastys, kodėl Jums reikia dekoratoriaus
Nemažai porų, planuodamos savo vestuves mano, kad šventės dekoras yra būtent tai, ko galima lengvai atsisakyti arba bent jau sutaupyti. Gražus ir unikalus dekoras, jų teigimu, yra turtuolių išsigalvojimas ir vėjais paleisti pinigai. Tačiau retas susimąsto, kad šventės dekoras – tai ne tik estetinis vaizdas, bet ir šventės siela, nuotaika, gražūs prisiminimai ir nuotraukos.
Pateikiame 7 pagrindines priežastis, kodėl verta rinktis profesionalią vestuvių dekoravimo paslaugą.
1. Laikas. Niekas neatima tiek laiko ir jėgų, kaip šventės apipavidalinimas. Tai, ką Jūs gaunate šventės dieną yra tik aisbergo viršūnė, didelio ir kruopštaus darbo rezultatas. Dekoratorius, negailėdamas savo laiko, suras Jums geriausią sprendimą, pasiūlys optimaliausią variantą. Jis apvažiuos „pusę miesto“ (ir kitus miestus, taip pat patikrins užsienio portalus), kad surastų Jūsų geidžiamos spalvos nėrinį ar norimos faktūros popierių. Jis karpys, klijuos ir riš juosteles ištisas valandas, kad sukurtų jūsų svajonių kvietimus.
Dažnai pas mus ateina jaunavedžiai, kurie planavo patys pasirūpinti dekoru, bet pradėję konkrečius darbus suprato, kad tai nėra taip paprasta ir akivaizdu, kaip atrodo nuotraukose. Kiekvienas bantukas, pakabukas, dažų potėpis atima labai daug laiko, jau nešnekant apie visų smulkmenų derinimus su skirtingais tiekėjais, jų paiešką ir pan. O, kiek būna nenumatytų situacijų! Kai žiūrime į gražias dekoro nuotraukas, mes matome tik bendrą vaizdą, atrodo viskas tiesiog tvarkingai sudėliota, kas čia tokio. Kartais mes net nenutuokiame, kiek darbo slypi tame paveikslėlyje, kad tos dailios kopėtėlės buvo sukaltos garaže, nes rinkoje nebuvo tinkamų, vazelės išpurkštos dažais, kad atitiktų šventės koncepciją, o kiekviena iš 50 kortelių susėdimo plane buvo rankomis perrišta špagatu ir pagražinta sausais augalais, kurie buvo mirkomi dažuose ir ilgai džiovinami fenu, kadangi reikiamos spalvos augalus nustojo gaminti tiekėjas. Dekoratoriui svarbu rezultatas ir jis negaili laiko, kad jį pasiekti.
2. Pinigai. Dekoratorius orientuojasi rinkoje ir žino kur ir kokiomis kainomis galima įsigyti įvairius dekoro elementus, medžiagas, audinius ir kt. Jis puikiai išmano asortimentą ir gali Jums pasiūlyti optimalų variantą, patarti, kuo galima pakeisti vienokį ar kitokį sprendimą, kad vaizdas nenukentėtų su mažesnėmis išlaidomis. Kartais, kai dekorą planuoja patys jaunavedžiai, jie pameta galvą idėjų platybėse ir, nemokėdami tinkamai išsirinkti, gerokai persistengia. Dekoras gaunasi apkrautas, perspaustas, bet norimas efektas nėra pasiekiamas. Profesionalus dekoratorius gali Jums objektyviai patarti, kokios idėjos atrodys įspūdingai, atsižvelgiant į jūsų šventės koncepciją, aplinką, o kokios bus tik tuščias pinigų švaistymas ir neatneš planuojamo rezultato. Dekoratorius pagalvos, kaip maksimaliai išnaudoti Jūsų šventės vietos resursus, kad jie puikiai sugultų į vientisą kompoziciją su papildomais dekoro elementais. Be to, paprastai dekoratorius ir pats turi nemažą arsenalą rekvizitų, o jeigu kažko trūksta, žino, kur tuos daiktus galima nebrangiai išnuomoti. Jūs gaunate unikalų dekorą, kuriam Jums nereikia supirkti visos krūvos nereikalingų daiktų.
3. Stresas. Įsivaizduokite, kad iki Jūsų šventės liko savaitė, kaip Jūs norėtumėte ją praleisti? Tikriausiai idealus scenarijus būtų toks: Jūs lankotės grožio procedūrose ir masažuose, renkatės įdomias lankytinas vietas savo povestuvinei kelionei, madingoje desertinėje susitinkate su draugėmis smagiai paplepėti apie būsimą šventę, neplanuotai išlekiate prie ežero išsimaudyti karštą dieną. Jūs graži ir atsipalaidavusi, nes tiksliai žinote, kad viskuo bus pasirūpinta. Jums nereikia kelis kartus važiuoti į spaustuvę, nes atsirado neplanuotų svečių ir jiems trūksta vardų kortelių, Jums nereikia skubėti pas siuvėją, graviravimo specialistą ir kt., nes reikia pagaminti papildomas dovanėles svečiams ar pritrūko servetėlių. Jums nereikia pergyventi, kad nebus pagaminta Jūsų užsakyta ceremonijos arka, ar kad staltiesės bus netinkamos spalvos. Užsakydami dekoratoriaus paslaugą, visą šitą stresą Jūs „dovanojate“ jam. Dekoratorius įsipareigoja pasirūpinti, kad Jūsų šventės apipavidalinimas būtų nepriekaištingas, jis derina visas smulkmenas su tiekėjais, kontroliuoja gamybos procesus, atlieka matavimus, rūpinasi logistika, reaguoja į visus iškilusius nesklandumus. Jūs net nenutuokiate kiek problemų ir klausimų teko išspręsti dekoratoriui darbo eigoje, kita vertus Jums tai ir neturi rūpėti. Jūs turite tiesiog mėgautis savo švente ir jos laukimu.
4. Pagalba šventės dieną. Tai viena iš tų prioritetinių nenuginčijamų priežasčių, kurių nereikia ilgai įrodinėti. Dekoras neatsiranda savaime. Net jei Jūs viską pagaminote ir užsisakėte patys, šventės dieną Jums reikia žmogaus, kuris sudės visas dėlionės dalis į vieną gražų paveikslą. Gerai, jeigu kažką galima paruošti iš vakaro – sukabinti dekoracijas, sustumdyti ir padengti stalus ir pan., bet dažniausiai, jeigu Jūs švenčiate restorane, vakare jis priima lankytojus, o sodyboje neretai išvakarėse vyksta dar viena šventė. Kita vertus, ar Jūs tikrai norite vestuvių išvakarėse kabinti girliandas ir puošti stalus? Aš jau nešneku apie tai, kiek visokių darbų reikia padaryti tą pačią dieną – susirinkti saldumynus (ypač „smagu“, jei juos užsakinėjote iš skirtingų tiekėjų), nuvežti ir išdėlioti floristiką, pasirūpinti, kad vardų kortelės ir kita kanceliarija atsidurtų savo vietoje. Jeigu Jūsų dekoras sudėtingesnis, atsiranda ir įvairių kitų techninių sunkumų. Kadangi Jūs tiesiog fiziškai negalite viso to padaryti, tenka kreiptis į draugus ar artimuosius, kad Jums pagelbėtų, tačiau Jūs nepagalvojate, kad tai yra nesąžininga jų atžvilgiu, nes Jūsų vestuvės yra ir jų šventė, o ne darbo diena. Tą patį galima pasakyti ir apie dekoracijų nurinkimą. Jūs ramiai paliekate visas dekoracijas ir išvažiuojate namo, nesukdami galvos dėl žvakidžių ir rėmelių, kuriuos reikia grąžinti į nuomos punktą, dėl saldaus stalo indų, lempučių, stovų, konstrukcijų, plakatų ir kt. Viskas bus laiku išmontuota, išvežiota ir grąžinta.
5. Vientisumas. Jūs dabar galvojate: juk gėles gali pristatyti floristas, lemputes pakabinti jų tiekėjas, o korteles išdėlioti restorano darbuotojas. Tame yra tiesos, tik nepamirškite, kad už kiekvieną tokią paslaugą Jūs turėsite sumokėti papildomai, tačiau net ne tai svarbiausia. Svarbiausia, kad tokiu atveju Jūs negausite dekoro vientisumo, nes kiekvienas rūpinsis tik savo dekoro dalimi. Dekoratorius yra tarsi jungiamasis elementas tarp floristų, grafikos dizainerių, konditerių, stalių, siuvėjų ir t.t. Jūs bendraujate su vienu žmogumi, taigi ir pasitikėti užtenka tik vienu žmogumi, o ne būriu nepažįstamųjų. Dekoratorius apgalvoja viską iki mažiausių smulkmenų. Jis pasirūpina, kad visose dekoracijose dominuotų tie patys atspalviai, faktūros, būtų išlaikyta tematika. Dekoratorius mato visumą, vis pats parenka visas medžiagas, tiksliai suformuluoja užduotis savo tiekėjams, dirba su patikimais partneriais, todėl nekyla abejonių dėl atlikimo kokybės ir savalaikiškumo.
6. Patirtis, išmanymas. Tikriausiai neretai žiūrinėdami įspūdingus užsienio dekoratorių projektus, Jūs užduodate sau klausimą: iš ko tai pagaminta, kaip pritvirtinta, kaip stovi šita konstrukcija ir pan. Ir štai paaiškėja, kad kuriant dekorą neužtenka vien rankų darbo ar talentingo grafikos dizainerio. Jeigu dekoras neapsiriboja vien puokšte ant stalo ir vardo kortele, visas konstrukcijas turi kažkas apgalvoti, suprojektuoti ir sumontuoti, kad jos būtų saugios ir nekeltų grėsmės šventės dalyviams. Dekoratorius, turėdamas patikimą komandą, gali išpildyti bet kurį Jūsų norą, jeigu tik jis neprasilenkia su techninėmis galimybėmis.
7. Emocija, individualus vestuvių stilius. Dekoratorius išklausys visas Jūsų svajones ir pageidavimus ir, susipažinęs su Jumis artimiau, sukurs Jums visiškai naują ir individualią šventės koncepciją, kuri atspindės būtent Jūsų nuotaiką ir gyvenimo būdą. Ta diena bus tik Jūsų ir tik apie Jus. Jau kvietime Jūs švelniai pasufleruosite savo svečiams, kas Jums patinka ir kaip Jūs norite praleisti savo dieną. Tai gali būti linksma ir nuotaikinga šventė, pilna juoko ir smagių išdaigų, arba atvirkščiai – aristokratiškai iškilminga. Gali būti romantiška, jausminga ir jauki, arba pilna nuotykių ir ekstravagantiška. Dekoratoriaus užduotis sukurti Jums tokį šventės formatą, apie kokį Jūs ir svajojate, būtent todėl mes renkamės individualų stilių, o ne šablonus ir paruoštukes. Čia kaip ir mados pasaulyje, nereikia aklai jos vaikytis, verčiau reikia kurti savo unikalų stilių. Dekoro mados irgi keičiasi, bet jeigu dekoras atspindės Jūsų nuotaiką, jis bus aktualus visada, nes būtent taip Jūs jautėtės tą dieną ir būtent tokią istoriją Jūs pasakosite savo vaikams. Dekoras – tai emocija, atmosfera. Svečiai, patekę į kruopščiai apgalvotą šventę, jaučiasi tarsi teatre, tik šį kartą jie ir yra spektaklio herojai, o tai įkvepia ir ilgam palieka neišdildomus prisiminimus.
Nuotraukos iš vestuvių parodos Išteku 2016 metų.
Kūrybinė grupė:
Idėja, koncepcija ir dekoras: Artišokas
Floristika: Gėlių salonas „Pas Lidiją“
Fortepjonas: Pianola & Co
Fotografas: Foto idilė