Gimtadienis Fėjų slėnyje

Myliu savo darbą už tai, kad kiekvieni metai būna dosnūs naujų patirčių ir draugų. Vienais iš jų tapo nuostabi vieta Fėjų slėnis. Ilgai kaupiausi apie juos parašyti, nes galvojau, kaip parinkti  žodžius, kad galėčiau tinkamai išreikšti savo susižavėjimą ir pagarbą.

Aš nuoširdžiai žaviuosi kūrybiškais žmonėmis, bendravimas su jais mane įkvėpia gerokai daugiau, negu paveiksliukai Pinterest’e. Viena iš Fėjų slėnio įkūrėjų ir knygų autorė Edita Lei yra tas žmogus, kuris, atrodo, kvepuoti nustotų, jeigu nebegalėtų kurti. Savo auksinėmis rankomis ji kuria tokius stebuklus, kurie atima žadą. Atrodo, savo kūryboje ji gali panaudoti bet ką – pagaliuką, sąvaržėlę, degtukų dėžutę. Jos rankose visos tos mūsų akimis nereikšmingos kasdieninės smulkmenos gali atgyti į pasaką. Fėjų slėnis – tai Editos kūrybos galerija, kur gyvena visi jos pasakų herojai ir jų draugai, tačiau svarbiausia yra net ne Editos neabejotinas talentas, o ta aura, kurią pavyko sukurti šioje erdvėje. Nuoširdžiai džiaugiuosi, kad ir mes buvome to proceso dalimi.

Kai pirmą kartą apsilankiau Fėjų slėnyje, dar statybų etape, jaučiausi atsidūrusi tarp bendraminčių. Tai vieta, kuri buvo kuriama iš meilės. Iš meilės savo darbui, savo kūrybai, savo lankytojui. Kiekviena detalė, kiekviena gėlytė, šakelė, drugelis neatsirado ten šiaip sau. Viskas buvo kruopščiai apgalvota ir sudėliota taip, kad pasaka užburtų savo svečius ir padovanotų gražiausias emocijas. Su Rūta ir Edita, atrodo, susišnekėjome iš pusės žodžio. Patekus į tokią kūrybingų žmonių kompaniją, mano mintys irgi pradėjo suktis kosminiu greičiu. Rūta ir Edita pasitikėjo manimi ir klausėsi patarimų. Mūsų kūrybos vaisius tapo ta pati pasakos pradžia, kurioje jūs atsiduriate vos įėję pro slėnio duris. Nesuskaičiuojama galybė nuo lubų kabančių gėlių buvo sukomponuota ir pakabinta mūsų rankomis. Neįmanoma nepamilti šios vietos, nes ji tiesiog įtraukia tave ir suvynioja į šiltą magijos ir stebuklų paklodę. Taip jaukiai, kaip tik įmanoma būtų įsivaizduoti.

Tai vieta, kurioje norėtų bent kartą atsidurti bet kuris vaikas. Ji tikrai nėra skirta vien mergaitėms. Mano sūnus liko ne ką mažiau sužavėtas šia stebuklinga pasaka. Atrodo prie kiekvienos ekspozicijos galėtum praleisti valandų valandas, o atėjęs antrą ir trečią kartą vistiek dar atrasi kažką naujo, tarsi herojai gyventų ten savo gyvenimą.

Vargu, ar Vilniuje būtų įmanoma rasti gražesnę vietą mažųjų fėjų ir princesių gimtadieniui. Fėjų slėnyje yra viskas, kad išsipildytų kiekvienos mergaitės svajonė.

Tomos gimtadieniui mes pasirinkome stebuklingo miško tematiką su mielais gyvūnėliais ir visu pulku gyvų zuikių. Zuikučiams sukurėme atskirą jaukią erdvę, kurią aptvėrėme, kad toli neišsilakstytų, tačiau pasitaikė tokių gudruolių, kuriems ta tvorelė buvo ne motais. Zuikių gaudymas pavirto smagiu žaidimu.

Norėjome, kad miškas atrodytų išties stebuklingas, todėl parinkome netikėtą spalvų ir medžiagų derinį. Tikrų medžių kelmų natūralumą derinome su aksomo prabanga, o miško foną nudažėme žydra akvarėle. Dūminės spalvos, gyvų gėlių ir smulkių detalių gausa, nuostabūs teminiai saldumynai – visa tai taip organiškai įsiliejo į aplinką, kad sunku buvo atskirti, kur mūsų dekoras, o kur Fėjų slėnio interjero elementai.

Gimtadienis vyko keliais etapais. Pirmiausiai vaikai susipažino su Fėjų slėnio gyventojais ir pasiklausė jų smagių istorijų. Vėliau veiksmas persikėlė į dirbtuvėles, prie kurių dekoro sprendimų ir įgyvendinimo mes irgi prikišome savo kūrybines letenėles ir visas lubas pavertėme didžiuliu tiulio debesiu. Teko nemažai pasidarbuoti su siūlu ir adata. Galiausias prasidėjo tikras vakarėlis pagrindinėje renginių salėje. Iš vienos pusės viskas taip kompaktiška, o iš kitos – visas atskiras pasaulis.

Net nedvejodama rekomenduoju Fėjų slėnį jūsų vaikų šventėms ir tai ne reklama, o tikras jausmas, nes ten gyvena šiluma ir nuoširdumas.

Kūrybinė komanda: Gimtadienio organizavimas ir dekoravimas: Artišokas; Šventės vieta: Fėjų slėnis; Fotografė: Nude Mood