Kalėdinės vitrinos – 2017 metų apžvalga
Praėjusiais metais mus lydėjo žvaigždės. Jos buvo visur – vestuvėse, krikštynose, mano dukros gimtadienyje, parodos stende, dovanėlėse klientams… naujausioje Statkevičiaus kolekcijoje :) Prie pastarosios nagų neprikišome, bet sutapimas patiko :). Metų pabaigoje pagalvojome – gana, žvaigždžių nebenorime, ir tuomet sulaukėme Eglės iš „Geros dovanos“ skambučio: „Mergaitės, mūsų šių metų kalėdinis šūkis – Nukabink Kalėdų žvaigždę!“ :) Nuo likimo, kaip ir nuo žvaigždžių, nepabėgsi. Ir vėl dėliojame žvaigždėtas mintis. Šį kartą vaizdas lengvas ir subtilus, beveik permatomas, bet tuo pačiu metu turintis šarmo. Žvaigždutės ne liaunos, o labai gracingos, kai kurios papuoštos auksine eukalipto šakele, o kitos baltos nėriniuotos. Taip suspindėjo mūsų žvaigždynai Lietuvoje ir Latvijoje, nešdami jaukią ir šviesią kalėdinę nuotaiką.
Kalėdiniu laikotarpiu neretai tenka prasibėgti po miestą, arba po prekybos centrą. Profesinė liga traukia įsižiūrėti į kiekvieną vitriną, o prie kai kurių net stabtelti ir panagrinėti. Pavyzdžiui, labai patiko Peek & Cloppeburg smagūs pingvinai ant ledo luitų su „gyvu“ žvaigždėtu dangumi fone. Arba parduotuvės Esprit dovanų bokštas iš pirmo žvilgsnio visiškai susipykęs su fizikos dėsniais. Žygiuojant po senamiestį, visada norisi pagirti Sugamour komandą už labai gražią iniciatyvą, kai jų dekoro sprendimai tampa ne vien pačios desertinės puošmena, bet ir viso senamiesčio traukos objektu. Šaunu, kad jie taip ryškiai prisideda prie kalėdinės nuotaikos kūrimo. Gaila, kad tokių šaunuolių – vienetai. O žinot koks yra dažniausias vitrinų ir erdvių papuošimas? Mano akyliu pastebėjimu, tai ant juostelių kabantys kalėdiniai burbuliukai. Nepagalvokite, nieko neturiu prieš burbuliukus, tai klasika, tipinis ir neatsiejamas Kalėdų atributas, tačiau pasitelkus fantaziją ir kūrybiškumą su jais tikrai būtų galima nuveikti šį tą daugiau, nei kelis vienetus pakabinti ant satino juotelės. Pavyzdžiui, ištiesti kilometrą juostelės per kelis pastato aukštus, kaip tai padarė Floristai ant ribos. Arba sudėlioti batus į permatomus burbuliukus, kaip sumanė parduotuvė Danija. Arba panaudoti nesuskaičiuojamą burbuliukų kiekį, kaip Mantas Petruškevičius Delfi.lt redakcijos dekore.
Aišku, dažniausiai viskas atsiremia į biudžetą. Kalėdinis dekoras – tai investicija. Investicija į savo prekės ženklą, į įvaizdį, į klientų įvertinimą. Tai požymis, kad įmonė yra inovatyvi ir šiuolaikiška, kad ji nori būti ryški, išsiskirti minioje ir prisibelsti į klientų širdis, užsitarnauti jų lojalumą. Prekybos vietos dekoras, nesvarbu, ar tai parduotuvė, ar sala, ar grožio salonas, ar restoranas – tai įmonės veidas, kuris dažnai išduoda visiškai netikėtus dalykus. Pavyzdžiui, kokie yra įmonės veiklos rezultatai šiais metais, ar įmonė sėkminga ir perspektyvi, ar ji domisi naujovėmis ir seka tendencijas, ar nebijo keistis ir tobulėti, ar nuolat į tai investuoja, ar tai yra gera vieta dirbti ir pan. Štai kiek išvadų aš padarau, žiūrėdama į „kalėdinius blizgučius“. Tai tarsi viešai prieinama metinė įmonės rezultatų analizė, nes jeigu įmonę reprezentuoja 5 pigūs burbuliukai iš Maximos, tai nepadaro gero įspūdžio ir apie pačią įmonę.
Liūdniausia, kad kartais nuomonė susidaro klaidinga ir 5 burbuliukai iš tikrųjų visai nereiškia, kad įmonė neturi pinigų. Tą patį galima pasakyti ir jeigu dekoracijos yra morališkai pasenusios ir vaizdas nesikeičia jau kelis metus. Kai namuose kiekvienais metais iš garažo atkeliauja vis ta pati Kalėdomis kvepianti dėžė – tai galima vadinti ritualu, nostalgija, šeimos istorija, nes kiekvienas žaisliukas, pakliuvęs į tą dėžę, turi reikšmę ir saugo prisiminimus. Tačiau tai visiškai negalioja versle ir net baisu pagalvoti, kokia masė parduotuvių apie tai pamiršta, tysančios kiekvienais metais tą pačią dėžę iš savo didžiulio sandėlio ir net nesistengiančios nustebinti. Taigi, kiekvienas turi teisę rinktis, manau, tuo džiaugiasi jų pažangesni konkurentai. Psichologai jau seniai įrodė, kad būtent mūsų emocinė būsena turi didžiausią įtaką sprendimui pirkti, tad visada išloš tie, kurie dosniai dalina emocijas ir kuria nuotaiką. Kalėdos – toks laikotarpis, kai net didžiausias skeptikas pradeda tikėti stebuklais ir įsileidžia pasaką, tad verta susivienyti ir kurti šitą pasaką kartu.
Elena