Vestuvės pilyje

Tai istorija apie meilę. Apie brandžią ir patikimą. Tai nėra jaunatviška aistra ar gražios šventės poreikis. Šios vestuvės – tai apgalvotas ir labai atsakingas žingsnis. Jeigu visos vestuvės būtų tokios, matyt, ir skyrybų būtų kur kas mažiau.

Dažniausiai mūsų pažintis su klientais prasideda nuo vestuvių. Iš pradžių jie susituokia, tada susilaukia vaikų ir mes organizuojame krikštynas, paskui vaikų gimtadienius, jubiliejus. Tačiau šį kartą viskas buvo atvirkščiai. Mūsų draugystė prasidėjo nuo krikštynų. Paskui buvo Eglės jubiliejus, kurį mes su ypatingu nuoširdumu organizavome kartu su Raimundu, ir galiausiai įvyko kulminacija – vestuvės. Na, o toliau pradėsim viską nuo pradžių ;)

Taip nuoširdžiai žaviuosi šia pora, kad organizuodama jų vestuves jaučiausi ypač atsakingai, nes norėjosi, kad viskas būtų tobula, tačiau neapsiėjo ir be nuotykių. Ilgai ieškojome šventės vietos, kartu važinėjome po visą Lietuvą ir svarstėme skirtingus variantus. Ir štai suradome! Svajonių vieta, viskas tinka! Jaunieji iš karto padavė rankpinigius. Pakeliui namo jau pakylioje nuotaikoje kūrėme būsimos šventės vizijas. Grįžusi, ilgai nelaukdama, pradėjau rezervuoti norimas paslaugas, o po kelių dienų sulaukiau iš jaunųjų pritrenkiančios žinios. Jų rezervacija ATŠAUKTA! Kaip??? Oficiali versija, kad savininkė susimaišė ir tai pačiai dienai rezervavo dvi šventes, o kaip ten buvo iš tikrųjų niekas nežino. Taigi, teko atnaujinti paieškas. Visgi, nėra to blogo, kas neišeitų į gerą. Didinga pilis šiai porai tikrai labai tiko.

Norviliškių pilis neabejotinai turi savo ypatingą aurą. Netoli nuo Vilniaus, bet tuo pačiu tarsi ant pasaulio krašto. Apipinta istorijomis ir legendomis. Įėjęs nevalingai pasijunti nukeliavęs laiko mašina. Nedaug tokių vietų yra Lietuvoje. Tai man priminė mūsų kelionę po Vokietiją. Ten pilys, atrodo, ant kiekvieno kalno, viena už kitą gražesnė, o Lietuvoje net nėra analogo.

Planuodami dekorą, norėjome išlaikyti tą išskirtinį pilies autentiškumą ir ji dar labiau išryškinti, todėl dekoras dvelkė santūria prabanga. Didelį dėmesį skyrėme detalių kokybei, todėl rinkomės antikvarines žvakides, gražias polėkštes, auksinius įrankius, korteles spausdinome ant rankų darbo popieriaus, dekorui naudojome personalizuotus vaškinius antspaudus. Labai smagiai gimė dovanėlių svečiams idėja. Kadangi jaunieji galvoja apie gausią šeimą, kiekvienam svečiui padovanojome po mažytį trauktinės buteliuką ir įpareigojome jį atkimšti tik tada, kai juos pasieks žinia apie šeimos pagausėjimą.

Saldžiam stalui skyrėme atskirą patalpą. Dažniausiai siūlau koncentruoti dekorą ir jo „neišbarstyti“, tačiau šį kartą atrodė, kad erdvė tiesiog specialiai sukurta jaukiam pasisedėjimui prie arbatos puodelio. Pagrindinė saldaus stalo idėja – tai meilės laiškai. Senoviniai, tarsi ranka parašyti. Ant apvalaus staliuko patalpos vidury padėliojome rašalo buteliukus, plunksnas, arbatos puodelius su desertais ir, žinoma, daugybę meilės laiškų. Čia įsitaisė ir pagrindinė vakaro knyga – solidus aksominis palinkėjimų albumas su auksinių kutosų dekoru.

Vestuvės – tai komandinis darbas. Tai mechanizmas, kuris veikia sklandžiai tik tada, kai visos detalės yra suderintos. Vestuvių planuotoja – tai jūsų stropus padejėjas, kuris tą mechanizmą valdo ir operatyviai sutvarko, kai tik pastebi, kad kažkas išėjo iš rikiuotės, tačiau vestuvių planuotoja būtų bejėgė, jeigu neturėtų labai stipraus užnugario – savo patikimos komandos. Būtent todėl kur kas svarbiau gerai atlikti namų darbus, negu vestuvių dieną bandyti ištaisyti svetimas klaidas.

Esu nuoširdžiai dėkinga kiekvienam savo mechanizmo „varžteliui“ už atsakingai, kruopščiai ir su pilnu atsidavimu atliktą darbą. Esu dėkinga Norviliškių pilies kolektyvui už nuoširdų rūpestį ir pagalbą, fotografams Nude Mood už nuostabias nuotraukas, Žygiui Stakėnui už šmaikštumą ir profesionalumą, Rootslive už lankstumą ir įsiklausymą, Užupio arkai už kantrybę, keičiantys mūsų norams, Povilui iš Artrade sprendimai už gėlėtą grožį ir kūrybišką prisitaikymą prie aplinkybių, smuikininkei Paulinai už jaukią ceremoniją, Gabrieliui Vageliui iš magišką vestuvinį šokį, išlaikant staimenos paslaptį, Katažynai Zvonkuvienei už draivą ir nuostabią nuotaiką ir Mindaugui Tendziagolskiui už įspūdingą vidurnakčio kulminaciją. Visada kruopščiai atrenku ir myliu kiekvieną savo komandos narį. Kartu mes jėga!

Elena